İPhone 8 Plus  için bataryayı değiştirme zamanı gerçekten geldi mi? Bu nasıl anlaşılır?

İPhone 8 Plus pil her zaman çabucak bitiyor mu?

Kısa mesajın ortasında ya da Youtube üzerinde video izlerken şarjın nasıl bittiğini anlamadan cihazınız mı kapanıyor?

 

Bu size oluyorsa, iPhone 8 Plus  pilinizi değiştirmeniz gerektiğinin bir işareti olabilir.

iPhone'lar, şarj kapasitelerinin yüzde 80'ini 500 döngüye kadar tutabilir.

 

Teorik olarak, bu, pili değiştirmeniz gerekmeden önce 500 şarj anlamına gelir. Isı ve nem gibi elementlerin dahil olduğu kesin bir bilim olmadığını hepimiz biliyoruz. Bazı durumlarda, iPhone 8'in pilini değiştirmeyi düşünmeden önce yalnızca 18 aya kadar olabilir.

iPhone'unuzun şarjı hızlı bir şekilde eriyorsa, pilinizin değiştirilmesi gerektiğini gösteren diğer göstergeler neler biraz da onlara bakalım.

iPhone 8 Plus  pilinizin bitimine hızla işaret edebilecek 5 belirtiyi sizler için derledik.

 

Batarya şişti telefondan dışarı çıkıyor

Bu size oluyorsa - diyelim ki, muhtemelen bir tamire ihtiyacınız olduğunu fark etme noktanızın ötesindesiniz. Pili derhal ve güvenle imha etmeniz gerekir.

Apple’ın lityum iyon pillerinde kullanılan toksik kimyasallarla karşılaşma olasılığınızı azaltacaktır. İmha işlemi sırasında pili delmemeye dikkat edin.

Son bir değerlendirme: Şişme pillerin erken belirtileri var mı, yoksa piller sadece şişiyor mu? İPhone 8’in ekranı arasında bir beyaz ekran biçimi ve ayrılma gibi işaretler var.

Yavaş yavaş şişen piller aşırı derecede ısınmaya maruz kalabilirler.

Hızlı veya kablosuz şarj çalışmıyor

Piliniz çok çabuk bir şekilde boşalmışsa, ikisinin de mükemmel şekilde çalışmadığı bir şans vardır. Şarj yöntemlerinden birini veya her ikisini birden kullanabiliyorsanız, pilinizin şarj edilmesi normalden daha uzun sürüyor veya belirli bir oranda takılıyor olabilir.

iPhone'unuz keyfi bir şekilde kapanıyor

Bir e-posta göndermeye çalışırken, konferans görüşmesinin ortasında ya da arkadaşlarınızla ve ailenizle görüşürken, telefonunuzdaki hayal kırıklığını rasgele kapattınız mı?

Bu, bir iPhone 8 Plus  pili hemen değiştirmeniz gerektiğinin bir işareti olabilir. İlk önce sorunu çözmek için bu üç adımı izleyin. Sorun devam ederse, kaçınılmaz olarak düşünmenin zamanı geldi.

Cihazınızı, tüm batarya tamamen boşalıncaya kadar kullanın.

İPhone 8 Plus şarj edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin.

Bir pil sağlığı uygulaması şüphelerinizi onaylarsa

iPhone 8 Plus  pil sağlığını kontrol edin

Bugün, cep telefonunuzun bataryasında veri sağlayan, gittikçe artan sayıda uygulama var. Böyle bir uygulamayı kullanmak, bataryanızda gerçekte neler olup bittiğini aydınlatmaya yardımcı olabilir ve şüpheleri hızlı bir şekilde doğrulayabilir.

Apple’ın kredisine göre, şirket “Pil Sağlığı” özelliğini ekleyerek bu süreci kolaylaştırdı. Burada, tıpkı bir üçüncü taraf uygulamasının sağlayacağı gibi, hızlı istatistiklerinizi iPhone'unuzda toplayabilirsiniz.

Peki Siri? Sevimli sanal asistan kullanışlı geliyor, ancak aklınızda bulundurun, iPhone 8 Plus  batarya sorunlarınızın nedeni olabileceğini unutmayın. Siri'yi kapatmayı deneyin ve değiştirmeden önce pilinizin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olup olmadığına bakın - bu özellikle pil bitmek üzere olduğunda faydalıdır.

Son olarak  Yıldız Teknik Servis mağazamıza uğrayabilir ve sadece 20 dakika gibi kısa bir süre içinde piliniz değişmiş bir şekilde iPhone'unuzu teslim alabilirsiniz...